NM Vannsklie

NM 2022 er vel overstått - her ser du resultatene

NM Vannsklie 2022 er vel gjennomført i Orklandbadet, og vi gratulerer 

Sluttresultater herre    
       
1 Joachim Flesjå Sørlandsbadet 7,53
2 Idar Pryerdalen Skien Fritidspark 7,58
3 Knut Håvard Slupphaug Orklandbadet 7,64
4 Johan Lindstrøm Røykenbadet 7,68
5 Bjarte Tjørsvåg Sørlandsbadet 7,71
6 Gunnar Andrè Henriksen Engstad Tromsøbadet 7,74
7 Watjara Sakares AdO Arena 7,75
8 Ross Michael Whitehead Råholt Bad 7,76
9 Kristoffer Andersen Nes Svømmehall 7,78
10 Torbjørn Smørgrav Orklandbadet 7,88
11 Andreas Tystad  AdO Arena 7,92
12 Morten Andre Johansen Bølgen bad 7,98
13 Knut Dragland Grottebadet 7,91
14 Stian Furuheim Fron Badeland 7,94
15 Christian Rindal Orklandbadet 7,94
16 Mads Knutsen Grottebadet 7,97
17 William Godberg-Jensen Tromsøbadet 8,00
18 Even Sandnes  Skien Fritidspark 8,00
19 Roald Andersen Ankerskogen 8,04
20 Torgeir fagerslett Bybadet 8,06
21 Anders Pedersen Røykenbadet 8,07
22 Johan Aksnes Hardangerbadet 8,10
23 Fredrik Widerøe Pirbadet 8,10
24 Steinar Ihlen Moe Røykenbadet 8,11
25 Reidar Tjeldhorn Bølgen bad 8,13
26 Oskar Dovland Aquarama 8,14
27 Einar Høitomt Østfoldbadet 8,15
28 Thomas Johnsen Tromsøbadet 8,19
29 Kristoffer Haugen Skien Fritidspark 8,23
30 Daniel Bergli Fron Badeland 8,26
31 Olav Kemp Hansen Grottebadet 8,27
32 David Yri-Brustad Jessheimbadet 8,34
33 Håkon Vistnes Sørlandsbadet 8,43
34 Magnus Martinussen Jorekstad 8,43
35 Loke Fjerdingøy Pirbadet 8,44
36 David Thu Tysværtunet Bad 8,68
37 Ole Marquardt Kristensen Aquarama 8,79
38 Jomar Skrunes Tysværtunet Bad 9,02
39 Pawl Driveklepp Tysværtunet Bad 10,10

 

Sluttresultater dame    
       
1 Karen Sofie Synnes Bybadet 7,90
2 Kine Fristad  AdO Arena 7,97
3 Hege Mollestad Helgen Sørlandsbadet 8,12
4 Hannah Sofie Knoop  AdO Arena 8,16
5 Anne Horve Sørlandsbadet 8,24
6 Marthe Lingås Bybadet 8,32
7 Kay Sarah Rott  AdO Arena 8,36
8 Kristine H Wingaard Sørlandsbadet 8,40
9 Tone Sølvberg Orklandbadet 8,41
10 Nathalia Kornelia Borø Taraldsen Aquarama 8,41
11 Anne Marthe Brenden Grottebadet 8,54
12 Sol Mathea Due-Tønnessen Aquarama 8,55
13 Andrea Arentz Jorekstad 8,52
14 Asbjørg Nesje Pirbadet 8,54
15 Renata Sapela Østfoldbadet 8,57
16 Ailin Norman Pirbadet 8,60
17 Andrea Møller-Andersen Ankerskogen 8,61
18 Julia Fossberg Buhaug Orklandbadet  8,68
19 Merete Hortman Aquarama 8,76
20 Lene Finnestad Røykenbadet 8,77
21 Vilma Vence  Hardangerbadet 8,81
22 Marita Elise Finsrud Nes Svømmehall 8,81
23 Tina Børtung Tysværtunet Bad 8,84
24 Vilde Haugen Myklebust  AdO Arena 8,85
25 Marthe Strømsskag Orklandbadet 9,19
26 Silje Haave Åsheim Fron Badeland 9,32
27 Julie Katrine Dragland Grottebadet 9,35
28 Lisbeth M. Grimsrud Røykenbadet 9,81
29 Frida Petersen Bølgen bad 9,95
30 Wildcard Orklandbadet  10,32

 

Lagkonkurranse    
         
1 AdO Arena 7,94 7,68 15,62
2 Bybadet 7,97 8,06 16,03
3 Sørlandsbadet 8,23 7,83 16,06
4 Orklandbadet 8,32 7,77 16,09
5 Grottebadet 8,40 7,91 16,31
6 Nes Svømmehall 8,81 7,71 16,52
7 Aquarama 8,40 8,14 16,54
8 Røykenbadet 8,77 7,78 16,55
9 Pirbadet 8,54 8,10 16,64
10 Ankerskogen 8,61 8,04 16,65
11 Østfoldbadet 8,57 8,15 16,72
12 Hardangerbadet 8,81 8,10 16,91
13 Jorekstad 8,52 8,43 16,95
14 Fron Badeland 9,32 7,94 17,26
15 Tysværtunet Bad 8,84 8,68 17,52
16 Bølgen bad 9,95 7,85 17,80
17 Råholt Bad 100,00 7,64 107,64
18 Skien Fritidspark 100,00 7,68 107,68
19 Tromsøbadet 100,00 7,79 107,79
20 Jessheimbadet 100,00 8,34 108,34


                

Tidligere vinnere av NM vannsklie

Badelandene.no er offisiell arrangør av NM i vannsklie. Alle badeland som er medlem av Badelandene.no har mulighet til å arrangere lokale kvalifiseringer som kvalifisering til NM. Dette må skje før utløpet av februar. Hvert badeland kan sende 1 til 3 deltakere fra hver klasse til NM. NM har vært arrangert siden 2013.

NM 2021   Avlyst pga. den pågående pandemien
NM 2020   avlyst pga. den pågående pandemien
NM 2019   Skien Fritidspark Vinnere ble Kine D Fristad med tiden 10,95 (AdO Arena) se hele listen 
    Idar Hagen Pryerdalen med tiden 10,19  (Skien Fritidspark) se hele listen
NM 2018 Aquarama Arrangementet ble uoffisielt, grunnet utfordring med tidtakingen.
    Uoffisielle vinnere Joachim Flesjå (representerte Pirbadet) og Silje Bryntesen (representerte Dampsaga Bad). Ingen liste.
    Fredag 6.april 2018 så ble det arrangert ny landskamp mot Tyskland denne gangen i Sørlandsbadet.
    Tyskland har vunnet begge ganger.
NM 2017 Dampsaga bad Vinner Marcus Foss (representerte Sørlandsbadet ). Se hele listen
    1.april i 2017 ble det arrangert landskampen mellom Norge og Tyskland, nord i Tyskland i byen Scharbeutz.
NM 2016 Grottebadet Vinner Idar Hagen Pryerdalen (representerte Skien Fritidspark). Se hele listen
NM 2015 Skien Fritidspark Vinner Idar Hagen Pryerdalen (representerte Skien Fritidspark ). Se hele listen
NM 2014 Nordlandsbadet Vinner Idar Hagen Pryerdalen (representerte Skien Fritidspark ). Se hele listen
NM 2013 Sørlandsbadet Vinner Christian Meisal (representerte Atlanterhavsbadet). Se hele listen